BEBEK UYKU SETİ ve YAN KORUMANIN ÖNEMİ?


Bebekler uyurken yatağın sağına, soluna ve kenar taraflara doğru hareket ederler.  Uyku setlerindeki yan korumalar sert malzeme olmadığından bebeklerin hareketlerinde beşiğin yan taraflarına çarptıklarında canları acımaz. Yan ve baş korumalar beşik parmaklıklarını kapattığı için bebeğinizin kolları ve ayakları dışarı sarkmaz ve bebeğinizin güven içerisinde beşik içinde kalmasını sağlar.

Baş ve yan korumalar ayrıca bebeğinizin emzik ve biberonunun aradan düşmesini önler ve anne babaların gecenin bir vakti steril işlemleriyle meşgul olmasının önüne geçer. 

Uyku seti yan korumaları, bebeğin hareketlerinden dolayı el kol çarpmalarından oluşabilecek sesleri engeller, bebeğiniz daha az uyanır, bu sayede hem bebeğin hem de ebeveynlerin kesintisiz uyku ihtiyacına yardımcı olur.

Yine de her uyku setinde kullanılan malzeme (elyaf gibi) kaliteli olmadığı için güvenli sayılmaz. Bu sebeple satın alacağınız ürünün pamuklu, antialerjik ve sentetik olmayan kumaş bileşenlerinden oluşmasına özen göstermeniz bebeğinizin sağlığı için önemlidir. Bebeğiniz için seçeceğiniz uyku seti ve diğer tekstil malzemelerinin sağlığı olumsuz etkileyecek kumaşlardan, boyalardan ve aksesuarlardan yapılmamış olmasına özen gösteriniz.

Hamilelik döneminde yapacağınız alışverişlerde bebek odanızın dekorasyonundaki detaylar size çok önemli görünür. Ama bebeğinizi kucağınıza alıp eve döndüğünüz andan itibaren bebeğinizin 10 dakika bile fazla uyuması sizin için her şeyden daha önemli olacaktır.